Vedení Znojma vzkazuje, že chystá další preventivní opatření. „Budou se týkat především supermarketů. Doporučujeme vstupovat pouze s rouškami, případně s jinou ochranou,“ naznačil starosta.

Před jednou z galanterií v centru Břeclavi přímo naproti redakci Břeclavského deníku Rovnost se už kolem deváté ráno tvořily fronty.
Fronta jako na banány: galanterie v obležení, lidé kupují látky na šití roušek

Vedení Znojma nezávisle na vládě řeší nákup roušek a respirátorů. „Snažíme se nakoupit na trhu českém i v zahraničí. Probíhá také organizace šití roušek velkovýrobními firmami i dobrovolníky. Existují pozitivní případy zemí, kde se jim podařilo epidemii porazit jako Jižní Korea, Tchaj-wan či Singapur. Dále děláme informační kampaň pro seniory, aby zůstali doma. A mnoho dalších věcí,“ nastínil Grois.

Redakce Deníku Rovnost se od pondělka pokouší získat relevantní informace o prvním případu nákazy novým typem koronaviru ve Znojmě. Představitelé Krajské hygienické stanice bohužel nereagují na zaslané zprávy.

Koronavirus - Ilustrační foto
Respirátory? Zásoby v Jihomoravském kraji vystačí jen na několik dní

O nakaženém ve Znojmě informoval na sociální síti také starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina. „Podle zprávy KHS je v okrese Znojmo bohužel již zaznamenán první nakažený koronavirem. Dbejte prosím na všechna nutná opatření. Městská policie v Moravském Krumlově zajišťuje pro zájemce mezi seniory nákupy. Hotel Rokiten nabízí potřebným seniorům obědy zdarma. Studenti místního gymnázia jsou stále přípraveni ku pomoci. Dnes prvních 100 kusů ušitých roušek bude distribuováno především lékařům, prodavačkám a seniorům. Další budou k dispozici ihned po jejich ušití,“ vzkázal telegraficky Třetina.

Autor reportáže měl štěstí. Respirátor získal náhodou od příbuzných. Lékárna v Kauflandu je neměla.
První den karantény ve Znojmě: jakoby žádná nebyla

V Jihomoravském kraji je momentálně osmadvacet lidí nakažených koronavirem. Jejich počet se za posledních čtyřiadvacet hodin zvýšil o sedm. Jedná se o čtvrté nejvyšší číslo mezi všemi kraji. Podle posledních statistik, které zástupci ministerstva zdravotnictví zveřejnili v pátek, je zároveň v kraji v karanténě devětadvacet lidí. Momentálně se ale v karanténě nachází už pravděpodobně více lidí.

Online reportáž