Starostka Znojma Ivana Solařová na slavnostním setkání vyzdvihla učitelskou profesi. „Je to velká odpovědnost a zároveň poslání, které nejde dělat jinak než srdcem. Každý z vás dává ze sebe mnohem víc, než jsou hodiny strávené před třídou. Je to spousta neviditelné práce, energie, kreativity a často i nervů, “ řekla starostka.

Poukázala, že za nejdůležitější považuje zapalovat v dětech touhu po poznání a poskytnout jim správný směr pro orientaci životem. Jako kompas.

Oceněné pedagožky s vedením města.Oceněné pedagožky s vedením města.Zdroj: Město Znojmo

Oceněná pedagožka Lenka Kseničová působí od roku 2003 na Obchodní akademii ve Znojmě (dnes GPOA Znojmo) a vyučuje ekonomické předměty, především pak účetnictví. „Společně se svými kolegy připravuje studenty na řadu soutěží. Škola i díky její práci získala dvakrát zlatý certifikát Finančně gramotná škola. Od roku 2022 je škola partnerem celostátní soutěže v účetnictví Má dáti – Dal,“ informoval mluvčí znojemské radnice Pavel Kovařík.

Druhá oceněná pedagožka Hana Bílková je ředitelkou Střediska volného času ve Znojmě. Práci s dětmi se věnuje celý život. „Ve středisku působí prakticky od svých patnácti let, nejprve jako praktikantka, následně jako vedoucí keramického kroužku. Od roku 2009 zastává pozici ředitelky,“ sdělil Kovařík.

Loni se dočkala ocenění za svou práci hned čtveřice učitelek. Byly to Ladislava Vrbková, Milena Zachová, Eliška Plachetková a Marcela Mittnerová.

Od prvního září má v Kuchařovicích vzniknout první třída bez waldorfské výuky.
Rodiče se bouří. Vedení Kuchařovic neotevře třídy s waldorfskou výukou

Mezi oceněnými byli v minulosti například dlouholetý ředitel Základní školy na náměstí Republiky Zdeněk Mikulič, pedagožka Marcela Přibylová nebo učitel hudby Karel Fojtík.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Zima je ze Znojma pryč. Skončila v Dyji. Morenu vynesla děvčata z Dyjavánku

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová