Ke stavu chodníků se vyjádřil například Otto Bouda. „V rozpočtu jsou vždy vyčleněny peníze na opravu chodníků, zatím se ale nikde nic nehýbe. Kromě předvolebních slibů a proklamací nevidím žádné skutky. U nás na Palacké ulici je stav neměnný, chodníky jsou křivé a hýbou se uvolněné dlaždice. Už dlouho jsem tak špatné chodníky ve městě neviděl,“ postěžoval si.

Celý systém oprav chodníků je podle něj špatně nastavený. I když se někde chodník nebo silnice opraví, za chvíli je zase ve špatném stavu. Iniciativu tak vzal do vlastních rukou a část před svým domem si opravil sám. „Svůj chodník jsem si vyrovnal, aby zde nestály louže a dalo se po něm bezpečně chodit,“ poznamenal Bouda.

Letošní opravy

Některé chodníky a ulice se dočkají opravy ještě tento rok. „Pro letošek počítáme s rekonstrukcí ulic Na Záhumenkách, Fischerova, U potoka, Hradišťská a Mansberk. V nejbližší době začne rekonstrukce Hradišťské a Fischerovy. O dopravních omezeních budeme občany s předstihem informovat,“ uvedl tiskový mluvčí města Znojma Pavel Kovařík.

Simona Škaroupková je ředitelkou základní školy Pražská od 1. února.
Lepší atmosféra? Chystám změny, tvrdí nová ředitelka školy v Pražské Škaroupková

Silnice a chodníky ve špatném stavu mohou nahlásit i sami lidé. „Tento problém je rozhodně dlouhodobá bolístka. Sám se snažím vždy špatný stav nahlásit na odbor investic a technických služeb na městském úřadě. Stejně by měli postupovat i ostatní a na podobné problémy odbor upozornit. V rozpočtu částky na opravy jsou, zatím ale nemám o plánovaných opravách přesnější informace,“ řekl opoziční zastupitel města Jiří Kacetl.

Větší opravy plánuje vedení radnice v okolí Jezuitského kostela, na Jezuitském náměstí a v Jezuitské ulici. O těchto plánech Deník již informoval, podrobnosti ale zatím známé nejsou. Další změny by se v budoucnu mohly dotknout náměstí Svobody. Loni se dočkala oprav Kollárova ulice ve Znojmě.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Prázdno. Z centra Znojma zmizely obchody, v Obrokové vznikne kavárna

Zdroj: Deník/Jana Karásková