Firmu přitom vybralo vedení města ještě v čele s bývalým starostou Znojma Zbyškem Kaššaiem a to za cenu do dvou milionů korun za dvouletý kontrakt.
„Důležitý v této souvislosti je výčet hodin a činností, které firma ve fakturách vykázala. Nechal jsem tyto věci překontrolovat naším vnitřním auditem, hovořil jsem o tom samozřejmě i se zástupci firmy KŠD Šťovíček. Na jednu stranu je divné, že právní firma vyfakturuje za dva měsíce tak vysokou sumu.

Na druhou stranu je z výpisu jasné, že se firmě dávaly prakticky veškeré právní služby pro město. A to včetně jednoduchých věcí, které by mělo zvládat městské právní oddělení. Není to tedy o tom, že by řešili jen složité a zásadní věci,“ řekl starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Právě tento přístup chce nyní změnit. „Je samozřejmě nehorázné, když v situaci, kdy si město musí vzít třistamilionový úvěr, vyplácíme třičtvrtěmilionové faktury právníkům. Jedním dechem bych k tomu ale dodal, že pokud si chci krýt záda a mít vše bezvadně zpracované, pak si musím najmout špičkovou kancelář. V tom případě ale není nutné jim zadávat běžnou agendu,“ doplnil starosta.

Ten chce konkrétní věci, u kterých bude potřeba pomoc právníků, řešit případ od případu. „Chtěl bych se s koaličními partnery domluvit na systému menších minitendrů. A KŠD Šťovíček by řešil jen velké a složité věci. Třeba nová městská pravidla pro zadávání veřejných zakázek a podobně,“ uzavřel Gabrhel.