Z křižovatky je na výjezdu z Palackého špatný výhled k centru Znojma. „Proto musí být řidič velmi rychlý, ale zároveň opatrný. Další problém vidím jako chodec. Jdu-li přes přechod na Palackého, musím být opravdu opatrný. Od Brna totiž auta jezdí mnohdy velmi rychle. Patrně si neuvědomují, že už jsou ve městě. Poslední potíž vidím ve stavební úpravě. Na křižovatce zůstává voda a v zimě mnohdy zamrzá. Už tu kvůli tomu byly i havárie do sloupů a značek,“ dodal Dvořák.

Také dopravní policisté mají křižovatku zařazenou do kategorie problémová. „Přehledná rozhodně není. Změnu potřebuje,“ potvrdil šéf dopravních policistů na Znojemsku Robert Pešek.

Proto se před několika dny sešla na radnici pracovní skupina. Vedení Znojma a lidé ze správy silnic přemýšleli, co ještě změnit. „Variant je více. Od kruhového objezdu přes dílčí změny v systému dopravy v křižovatce a okolí,“ řekl místostarosta Znojma Jakub Malačka.

Jak dodal, kruhový objezd nejspíš nebude. „Nebyl by to klasický rondel ale spíše elipsoid, který by však zasahoval až k pilíři nedávno opraveného mostu. To je problém. Proto spíše zvažujeme, zda by situaci pomohla řešit změna konce Palackého ulice v jednosměrnou ve směru od Brna. Ve směru od Jarošovy ulice by se odbočovalo do Jiráskovy ulice. Tam bychom ovšem museli zrušit parkovací stání na jedné straně. Místa by přibyla při šikmém stání na Palackého ulici. Uvidíme, která varianta bude schůdnější,“ dodal Malačka. Další možností je i instalace semaforů.

Podle provozně-technického náměstka znojemské správy silnic Jaroslava Charváta by se změny mohly otestovat ještě letos. „Jeden z termínů jsou letošní prázdniny v době, kdy bude menší provoz,“ zakončil Charvát.