Znojemský krytý bazén v lázních na náměstí Svobody se pro veřejnost uzavírá ve středu jednatřicátého května, v červnu pak bude sloužit školám a plaveckým oddílům. Poslední možnost zaplavat si bude o prvním červnovém víkendu. Bazén bude mimořádně otevřen v sobotu i v neděli třetího a čtvrtého června od deseti hodin dopoledne do pěti večer,“ informoval mluvčí znojemské radnice Pavel Kovařík.

Ve vestibulu lázní bude navíc od prvního června probíhat výstava historických a současných fotografií bazénu a přilehlého koupaliště. K vidění budou i kopie původní výkresové dokumentace z počátku šedesátých let. Vestibul lázní bude přístupný každý den od deseti do pěti hodin odpoledne.

„V průběhu června se pak chystají speciální prohlídky zaměřené na historii a architekturu budovy lázní, v závěru stejného měsíce pak budou i komentované prohlídky vnitřních prostor lázní a technologického zázemí,“ pozval Kovařík.

Další doprovodné akce související s ukončením provozu lázní, včetně veřejných debat o jejich budoucnosti, budou dle jeho sdělení následovat po prázdninách.

Práce na novém krytém bazénu, který lázně nahradí, mezitím míří do finále. „Zkušební provoz je plánován na první polovinu prázdnin, v druhé polovině by pak měl být slavnostně otevřen a přivítat své první návštěvníky,“ doplnil mluvčí Pavel Kovařík.