Na pietní akt pozvalo širokou veřejnost vedení znojemské radnice. U památníku III. Československého odboje se sešlo několik desítek lidí. „Dnes si připomínáme listopadové události roku 1939 a také 1989. Naše myšlenky ovšem směřují také k obětem teroristických útoků v Paříži. Tento hrůzný masakr je útokem na samotnou podstatu svobody a demokracie, který se mohl stát kdekoliv v Evropě. Lidé v Paříži umírali pod rukama teroristů za celou západní civilizaci, za Evropu, tedy i za nás, za obyvatele České republiky. Nedostává se mi tak slov soustrasti a lítosti. Společným položením květin a zapálením svíček chceme ukázat obyvatelům Paříže i celé Francii, že stojíme při nich," uvedl starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Jedním ze zúčastněných byl i známý znojemský cestovatel Jaroslav Beránek. Také jeho události v Paříži velmi zasáhly. „Když jsem se o útocích dozvěděl, byl jsem naprosto šokovaný. Těžko se mi hledají slova. Když zavzpomínám na těch dvaadvacet let, po které jsem cestoval po různých místech Evropy, nevzpomenu si na žádný incident. Potkával jsem vždy jen milé a skvělé lidi. To, co se stalo, je neuvěřitelná hrůza," řekl Beránek.

Teroristy, kteří útočili, nechtěl ani pojmenovat. „Jsou to vymyté mozky, které tím, že se vyhodí do povětří, si myslí, že vítězí. Nekontrolované pohyby těchto lidí po Evropě, kdy člověk neví, kdo je kdo, mi velmi vadí. Ptám se: kdo je člověk, který se sám přizná, že zahodil pas?" dodal Beránek.