K prodeji je určen areál nemocnice kromě budov a pozemků sloužících jako léčebna dlouhodobě nemocných, které zůstávají ve vlastnictví Jihomoravského kraje.

Areál Staré nemocnice leží na okraji znojemské městské památkové rezervace. Celková výměra pozemků v areálu určených k prodeji činí téměř třicet tisíc metrů čtverečních.

Případný zájemce musí počítat s tím, že téměř tři roky v areálu zůstanou záchranná služba, infekční a psychiatrické oddělení, které se v budoucnu mají přestěhovat do nové nemocnice.

„V podmínkách nabídkového řízení je zakotvena povinnost uzavřít spolu s kupní smlouvou také nájemní smlouvy do konce roku 2015 se znojemskou nemocnicí a krajskou záchrannou službou," doplnil náměstek Pavlík.

Útlum developerských aktivit v regionu a příliš vysokou nabídkovou cenu areálu vidí za současným nezájmem o koupi znojemský odborník na realitní trh. „Případné zájemce odrazuje i dosud fungující léčebna dlouhodobě nemocných. Cena je stanovena dle mého názoru příliš vysoko, jen likvidace starých budov by si vyžádala asi dvacetimilionové náklady. Navíc developerským projektům nyní doba příliš nepřeje. Umím si ale představit v některých budovách opravdu krásné velké byty s vysokými stropy. Na druhé straně by si ale vyžádaly velké provozní náklady," uvažoval znojemský realitní makléř, který si nepřál být jmenován.