Zpoždění nabírají i autobusy městské hromadné dopravy. Že je město sevřené uzavírkami a doprava v něm zhoustla, si uvědomuje starosta Znojma Jan Grois. „Jednal jsem s náměstkem hejtmana pro dopravu Romanem Hanákem a ředitelem Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Zdeňkem Komůrkou nejen o nutných opravách průtahů našich příměstských částí, ale i o uzavírkách. Chybí mi lepší koordinace," vzkázal starosta Grois prostřednictvím sociálních sítí.

S budováním obchvatu i opravami průtahu v Příměticích souvisejí i uzavírky, které řidiči mohou brzy očekávat. „Opravy průtahů uzavřou 21. května úplně ulici K Suchopádu v Příměticích, a to až do 22. července. Uzavřena zcela zůstane i ulice Vranovská v Příměticích do 22. července, a to z důvodu pokračujících prací na opravě mostu. V ulici Na Návsi v Příměticích, která je nyní uzavřená, bude ve stejném termínu platit už jen částečná uzavírka," sdělila mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.

Detailní informace k uzavírkám včetně stanových objízdných tras jsou k nalezení ZDE.

Stavba obchvatu Znojma naopak 21. května otevře Únanovskou ulici, která je nyní neprůjezdná. Plánovaná uzavírka Přímětické ulici kvůli stavbě mostu bude až od 23. července do 8. prosince.