Organizátorkou znojemské akce je podnikatelka Martina Špačková. „Když iniciativa Milion chvilek pro demokracii začala organizovat demonstrace za nezávislost české justice vyvolané kroky premiéra, obraceli se na mě lidé, jestli ve Znojmě také něco uspořádám. Jsem teď ale pracovně hodně vytížená a říkala jsem si, že to přeci může uspořádat každý a potom bych se ráda zúčastnila nebo pomohla,“ uvedla Špačková.

Když žena zjistila, že nikdo z okolí nereaguje, rozhodla se nenechat věci spát. „Jednadvacátého května jsme sledovali přímý přenos demonstrace na Václaváku, a to mne vrátilo o třicet let zpět, kdy jsem tam coby studentka byla. Vzpomněla jsem si na tu atmosféru a taky to, že když se boj nevzdá, přidají se další a další lidé a nakonec budeme úspěšní. Potom jsme koukali na mapku, kde se již týden předtím demonstrovalo a Znojmo a okolí bylo ostudně bílé," řekla.

Proto se Špačková rozhodla jednat. "Nechci se stydět za moje město a proto jsem se rozhodla podat ohlášení shromáždění a připojit se 28. května k celorepublikovým protestům, které Milion chvilek iniciuje. Doufám, že se nás tentokrát sejde více. A i kdyby ne, budu vědět, že jsem sama neseděla v koutě a nečinně nepřihlížela. Chtěla bych pozvat co nejvíce Znojmáků a lidí z okolí, kterým se také nelíbí to, co s naší republikou dělá soudně stíhaný premiér, bývalý agent STB. Přijďte, je to důležité,“ vzkázala obyvatelům Znojma, kterým není lhostejný osud naší země organizátorka znojemského protestu.