„Začátek je až o půl páté odpoledne,“ informovala mluvčí Znojma Zuzana Pastrňáková. Program jednání najdou zájemci na webu Znojma.

Zástupci obyvatel města budou mimo jiné projednávat vystoupení Znojma z Místní Agendy 21. "Rozhodl jsem se navrhnout zastupitelstvu odchod z této agendy kvůli přílišné a zbytečně administrativě, která zatěžuje úředníky radnice. Pro obyvatele města se tímto krokem nic nezmění. Stále budeme dělat veřejná projednávání, zapojovat lidi do různých anket a hlasování, pořád budeme sportovat na dnech zdraví, dělat nové akce jako zalesňování a budeme naslouchat připomínkám a podnětům obyvatel. Už ale bez vyplňování tuny papírů," naznačil místostarosta Znojma Jakub Malačka.

S výhledem na pokles příjmů z daní, který město čeká, jde podle něj také o jeden z kroků, jak snížit naše provozní náklady, aniž by to pocítili lidé ve městě.

Požadavek na uvolňování cest k sousedům přes hranici podpořili v první květnový den skupiny zastupitelů a dalších účastníků ze Znojma a Retzu na hraničním mostě přes Dyji v Hardeggu.
Další setkání u hranic: Na přechodu u Hnanic zahájí Sobotu pro sousedství