Takovou kanonádu nikdo nečekal. Znojemští orli si s chutí zastříleli a v zápase 39. kola hokejové extraligy porazili Třinec vysoko 6:0.

Základ vítězství položil už ve druhé minutě Plášek, když z dorážky překonal Novotného. „Byl to pro nás šťastný začátek, hodně nám brzké vedení pomohlo,“ těšilo znojemského asistenta Pavla Hynka.

Dlouho to nevypadalo na tak jasnou záležitost. Podruhé se povedlo rozvlnit třineckou síť až ve 37. minutě Dopitovi. Znojmo mohlo děkovat uzdravenému brankáři Trvajovi, že se do té doby Třinci nepodařilo skórovat. „Kdybychom v první nebo ve druhé třetině proměnili nějakou šanci, bylo všechno jinak,“ litoval třinecký trenér Břetislav Kopřiva.

Orli si totiž na poslední dějství schovali galapředstavení. Nejprve Padělek po bully přistrčil puk Kucharczykovi, a ten zblízka prostřelil Novotného potřetí, minutu nato předvedl pěknou individuální akci Erat a dal čtvrtý znojemský gól. Pátou trefu měl opět na svědomí Erat. Krásnou přihrávkou před odkrytou branku vybídl ke skórování Selingra. A aby toho nebylo málo, Padělek dotlačil kotouč za Novotného záda pošesté.

Ve Znojmě se nemusí radovat jen z výsledku. Ve včerejším zápase se totiž vrátil na led po třízápasové pauze tahoun Dopita. „Jeho přítomnost byla znát, snad bude v pořádku,“ uvedl Hynek.