Do náročné vánoční série vstoupili Znojemští orli nejlépe, jak mohli. V prvním zápase po reprezentační přestávce porazili Vítkovice 3:0. Připsali si tak třetí výhru po sobě, před pauzou zdolali i Pardubice a Zlín.

„Jsme rádi za tři body. Hráči zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení,“ uvedl asistent znojemského trenéra Sýkory Pavel Hynek.
O vývoji utkání rozhodla druhá třetina. Na první gól totiž Hostan Arena čekala až do poloviny zápasu.

„Domácí měli tři přesilovky a dostali nás pod velký tlak. Nakonec dali gól, a ten pak určil ráz celého utkání,“ vystihl jeden z vítkovických trenérů Jan Daneček. Bičánkovu střelu totiž v přesilovce šikovně tečoval Demel a Znojmo se dostalo do vedení.

Chvíli nato se kolem vítkovické obrany prohnal Kucharczyk a rozjásal domácí publikum podruhé. Jenže kdyby na druhé straně skóroval Burger, mohlo být ještě všechno jinak. Vítkovický forvard ale trefil tyčku. „To byla zlomová šance, pak už jsme se uklidnili,“ prohlásil znojemský brankář Jiří Trvaj.

Ten odolával vítkovickým pokusům celých šedesát minut. A připsal si druhou nulu v sezoně. „Nejhůř mi bylo právě při té tyčce,“ přiznal znojemský hrdina po zápase.

Severomoravanům nebyl dopřán ani čestný úspěch. Navíc v závěrečné power play pečetil výhru Znojma gólem do prázdné branky matador Dopita.
„Rozhodl náš důraz a produktivita,“ pochvaloval si Hynek. „Domácí vyhráli zaslouženě,“ uznal jeho protějšek Daneček.