Na sobotní podvečer připravili dýňové odpoledne. Téměř dvě desítky dětí s rodiči se sešly na prostranství před havranickým kostelem. Děti se zaujetím vydlabávaly dýně a vyřezávaly do nich charakteristické lehce strašidelné obličeje. Nakonec je rozsvícené rozestavily na kašnu u hlavní silnice.

„Sdružení jsme založili letos v lednu. Nápad vzešel od maminek, které chtěly vymýšlet různé akce pro děti. Vymýšlíme různé věci, chceme aby se děti učili zachovávat tradice i společně se scházet,“ řekla místopředsedkyně sdružení Bohuslava Šergelyová.

Děti na akce sdružení chodí rády. „Nejvíc se mi zatím líbila broučkiáda, když jsme chodili s lampičkami, to bylo hezký. Hodně ráda maluju, proto se mi líbí i vyřezávání dýní,“ řekla devítiletá Míša. Spokojený byl i o dva roky mladší Václav, také zaujatý vydloubávání dýně. „Rád si takhle hraju, když můžu něco udělat. Chodím i na další akce a líbí se mi. Těším se už taky na mikulášskou besídku,“ potvrdil chlapec.

Jak vysvětlila jedna z členek sdružení a starostka Havraníků Jaroslava Šalomounová, název sdružení vznikl z recese. „Přemýšleli jsme jak spolek pojmenujeme a u Zoufalých manželek jsme se nejvíce nasmály Nejsme všechny ani manželky, ani zoufalé. Nemluvě o tom, že ve sdružení nejsou jen ženské, ale i muži,“ řekla Šalomounová.

Pro letošek ještě chystají členové sdružení mikulášskou besídku. „Plánujeme ji na počátek prosince, spojíme ji se s rozsvícením vánočního stromu. Pro děti nachystáme mikulášské balíčky, napečeme palačinky, bramboráky. Pro dospělé chystáme svařené víno nebo punč, pro děti čaj,“ přiblížila plány Šergelyová