Důvody pro prodej pozemku předložil zastupitelům místostarosta Ludvík Hekrle. „Návrh na prodej za sníženou cenu jsem v radě podpořil. Byl jsem se podívat na místě. Musím říct, že pozemek je v hrozném stavu. Plot tam sice před několika lety nechala Městská zeleň opravit, ale z horní strany už je znovu zničený, starý ořech v zahradě rozlámaný a povalený, mladé stromky okousané od zvěře, která proniká i na další parcely," popsal zastupitelům Hekrle.

Jak dodal, na město se proto obrací i vlastníci sousedních pozemků. „Každý rok město prosí, abychom to tam alespoň posekali a vůbec se o pozemky starali, jak se na vlastníka a řádného hospodáře sluší," dodal Hekrle.

Starosta Vlastimil Gabrhel doplnil, že město se již pozemek prodat pokoušelo. „Záměr jsme zveřejnili již třikrát, prodat se pozemek nepodařilo. Nyní tedy předkládáme návrh na snížení ceny zjištěné znaleckým posudkem o čtyřicet procent," řekl zastupitelům starosta.

Opoziční zastupitelé vyjádřili o záměru pochybnosti. „Je to poměrně rozsáhlý pozemek u železničního náspu, který není ani z jedné strany přístupný cestou sjízdnou pro auta. Do budoucna tento pozemek ale může být užitečný pro město. Mohli bychom například uvažovat o větším zpřístupnění a zprůchodnění Kraví hory, aby turisté získali další cestu, jak se do této lokality dostat. V každém případě je to zajímavé území," argumentoval Kacetl. Poukázal přitom na teoretické budoucí využití železničního mostu přes Dyji. „Pokud by se naplnily dlouho existující plány na zkrácení cesty na Kraví horu z města například přes obslužnou lávku v tělese železničního mostu, byl by tento pozemek pro město užitečný," dodal Kacetl.

Zastupitel pak navrhl projednávaný návrh odložit. „Mohl by se k němu vyjádřit například strategický výbor a posoudit možnosti využití," uvedl Kacetl. Mezi zastupiteli ale návrh podporu nezískal, ruce zvedla jen část opozice. Poté zastupitelstvo schválilo nabídnout pozemek se slevou.