V prvním kole senátních voleb skončila až na čtvrtém místě. Za špatným výsledkem podle ní stojí straničtí kolegové. „Zradili mě, a to včetně předsedy Filipa. To stojí za mojí prohrou. Takový výsledek jsem nečekala," postěžovala si.

Co se stalo? Znojemští komunisté si navzdory pokynům stranického vedení v Praze prosadili spolustraníka Petra Krátkého, který ač je v řadách komunistické strany, kandidoval ve Znojmě jako nezávislý kandidát.

A senátorku podle jejího názoru obral o potřebné voliče. „Kdybych sečetla hlasy svoje a hlasy Krátkého, byla bych rozhodně druhá," zdůraznila Bayerová.

V politice si osmapadesátiletá politička prošla snad vším. „Byla jsem zastupitelkou, tiskovou mluvčí, předsedkyní bytové komise, místostarostkou, poslankyní i senátorkou. V poslanecké sněmovně jsem pracovala dvě volení období a v polovině toho druhého mne lidé zvolili ve druhém kole souboje s Petrem Nezvedou do senátu," připomíná Bayerová.

Co bude dál? Zkušená politička a bývalá místostarostka Znojma a poslankyně zatím netuší. „Vše je čerstvé na to, abych se rozmýšlela, co dál. Stále jsem vedená jako uvolněná pro výkon veřejné funkce. Takže nemohu vyloučit návrat na gymnázium ve Znojmě. Práce se studenty mě vždy bavila. A navíc chci být veřejně činná. Jinak bych to nevydržela," naznačila senátorka.

Její senátorské křeslo už připadne jiným.